środa, Grudzień 20, 2023, 22:10

Klasy 3 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzięły udział w zajeciach bibliotecznych "W krainie Królowej Śniegu". Uczniowie zaproponowali swoją wersję baśni Andersena w teatrzyku Kamishibai.

Wtorek, Październik 24, 2023, 17:48

W bibliotece odbyło się pasowanie uczniów klas 1 na czytelników biblioteki. Uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki, wysłuchali opowiadania, rozwiązywali zagadki i zadania i po raz pierwszy wypozyczyli książki do domu.

Niedziela, Październik 1, 2023, 20:59

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To okazja do różnych akcji promujących czytanie. W naszej bibliotece odbyły się zajęcia dla uczniów klas 1-3. Uczniowie wysłuchali "Opowiadania do chichotania", "Trzy świnki" i przygodę słynnego kota Cukierka.

Poniedziałek, Wrzesień 4, 2023, 17:27

Witamy w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że miło spedziliście wakacje i macie dużo energii na kolejne wyzwania. Jeśli przeczytaliście ciekawą książkę w czasie wakacji i chcecie podzielić się wrażeniami, piszcie do nas. Czekamy na Wasze propozycje.

Wtorek, Czerwiec 6, 2023, 22:05

"#TataTeżCzyta to ważne hasło. Tato, wujku, dziadku! Masz supermoc, o której być może nie wiesz. Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem. Czytaj więc z dzieckiem! Głośne czytanie ma moc budowania relacji."

Więcej informacji na fpc.org.pl/tatatezczyta/

środa, Maj 17, 2023, 19:25

Gratulujemy!

środa, Maj 17, 2023, 19:21

Podczas tego tygodnia wiele się działo.... między innymi uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach bibliotecznych "W naszej bibliotece mieszkają" (prace można obejrzeć w Galerii), nastąpiło podsumowanie konkursu "Czy znasz te baśnie?", uczniowie przychodzili na przerwach miło spędzić czas z grami planszowymi i wiele innych. A więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dziękujemy za obecność i miłe słowa z okazji naszego święta.

Poniedziałek, Maj 8, 2023, 22:28

8 maja rozpoczyna sie Ogólnopolski Tydzien Bibliotek. Pragniemy, aby w tym czasie szczególnie dużo czytelników odwiedziło naszą bibliotekę. W związku z tym zapraszamy na wystawę "Książki naszych rodziców" oraz na zajęcia biblioteczne dla klas młodszych "W naszej bibliotece mieszkają....". Poza tym cały tydzień o 12.25 w czytelni zapraszamy na przerwę z grami planszowymi, kolorowankami, rebusami itp.

Piątek, Kwiecień 28, 2023, 22:01

Prace naszych uczniów wykonane na Ogólnopolski Konkurs "Za-chwyceni książką".

Piątek, Kwiecień 28, 2023, 21:55

Flagi wykonane przez uczniów klasy 1a.

Biblioteka Szkolna SP16
(c)2023, All Rights Reserved